neděle 23. března 2014

Novostavba rodinného dvojdomu - Újezd nad Lesy, PRAHA 21


Architektonicko-urbanistické řešení

Novostavba rodinného dvojdomu je navrhována v místě stávajícího rodinného domu , který je ve stavebně technicky nevyhovujícím stavu a je zažádáno o jeho demolici.  Po odstranění bude stavební parcela rozdělena geometrickým plánem na dvě menší s rozměry každé 18,3 x 22 m.
Oba objekty jsou vyprojektovány  jako dva zrcadlově k sobě přilehlé nepodsklepené domy o 2.NP  půdorysného rozměru 12,9 x 10 m. Objekty budou kryty plochou střechou. V každém z rodinných domů je navržen jeden byt 5+KK s příslušenstvím a vnitřní garážové stání. Zastavěná plocha každého objektu činí  109 m2.
RD - Újezd nad Lesy
Průčelí dvojdomu

RD - Újezd nad Lesy
Uliční fasáda dvojdomu

Z důvodů respektování urbanistického měřítka zástavby ulice je propojená fasáda domů podél hlavní ulice rytmizována jednotlivě materiálově odlišenými částmi. Východně předsunuté části objektu uvolňují potřebnější západní část zahrady. Naopak zasunutá hmota garáže vytváří potřebný prostor pro parkovací stání před garáží.  Půdorysně je dům navržen tak, aby byla došlo k maximálnímu proslunění a uvolnění západní části zahrady se kterou jsou opticky a provozně propojeny zejména obytné části 1.NP.

RD - Újezd nad Lesy
Fasáda do zahrady

Dispoziční řešení

1.NP - vstup do objektu je veden přes zádveří s vazbou na zázemí WC a sprchu. Odděleně lze projít také do kuchyňky. Následně se přímo vchází do hlavní obytné části s obývacím pokojem  jídelnou a kuchyňským koutem. Obývací pokoj a jídelna je vizuálně francouzskými okny otevřená se zahradou. Z obytné části je vedeno prostorově otevřené jednoramenné schodiště do 2.NP. Garáž je navržena včetně malého skladu. Tyto prostory jsou propojeny dále se zahradou a do zádveří bytu.

PŮDORYS 1.NP2.NP – klidová část domu se třemi dětskými pokoji a ložnicí rodičů. Součástí patra je prostorná koupelna s vanou. Dále je zde samostatné WC a šatna v centrální schodišťové části.

RD - Újezd nad Lesy
PŮDORYS 2.NP

ŘEZ A-A


Žádné komentáře:

Okomentovat