neděle 16. března 2014

Novostavba rodinného domu v Praze KlánovicíchRD Praha Klánovice

Architektonicko-urbanistické řešení


Navrhovaná stavba leží na částečně zastavěné parcele o celkové výměře 1700 m2 s původním rodinným domem vystavěným v r. 1976 , k.ú.  Praha - Klánovice. Přilehlé okolí je stabilizováno jako souvisle zastavěné území v přímé blízkosti přírodního parku Klánovice - Čihadla. Okolní zástavbu tvoří zpravidla rodinné domy a stavby jejich příslušenství. Samotná parcela je rovinná s podélnou orientací SZ-JV. 

Zamýšlená novostavba rodinného domu, která jakožto samostatný dům přímo naváže svou severní fasádou na stávající objekt , jenž bude z jižní strany  ubourán o 1,2m. Oba domy společně vytvoří rodinný "dvojdům". Ve styku jejich severní a jižní fasády bude vytyčena nová společná parcelní hranice s předpokládanou výměrou vlastní stavební parcely cca 800 m2.

RD Praha Klánovice

RD Praha Klánovice


Dispoziční řešení

RD Praha Klánovice
PŮDORYS 1.NP
1.NP - vstup do objektu je veden přes zádveří s vazbou na zázemí WC a sprchu. Následně se vchází do obytné schodišťové haly s propojením do hlavní obytné části, jídelny a kuchyňského koutu. Obývací pokoj a jídelna je vizuálně francouzskými okny spojená se zahradou. Pod centrálním schodištěm se nachází technická místnost. V severozápadní části domu je navržena pracovna k pozdějšímu využití jako ložnice rodičů.


RD Praha Klánovice
PŮDORYS 2.NP

2.NP – klidová část domu se dvěma dětskými pokoji a ložnicí rodičů. Součástí patra je prostorná koupelna s vanou. Dále je zde samostatné WC a šatna provozně oddělená od ložnice rodičů.

RD Praha Klánovice
ŘEZ A-A

Žádné komentáře:

Okomentovat